Váš nákupný košík je prázdny!

Milano skóruje dvakrát, Ducks top Oilers v OT

28/02/2020 0
Milano vsadil víťazný gól na predĺženie a skončil s dvoma gólmi, čo viedlo Ducks k víťazstvu 4-3 nad Edmonton Oilers v utorok večer.
 
Milano sa stalo 10. hráčom v histórii NHL, ktorý v prvej hre s franšízou strelil gól nadčas.
 
Nicolas Deslauriers a Adam Henrique tiež skórovali za kačice, ktoré vyhodili päť prehier. Anaheim získal bod v po sebe nasledujúcich hrách potom, čo v nedeľu prehral nadčas na Zlatých rytierov.
 
John Gibson mal 29 kôl pre kačice, ktoré nikdy nepristáli, keď Edmontonove najvyššie bodové hrozby Connor McDavid a Leon Draisaitl boli držané bez strely na bránu v prvých dvoch etapách.
 
, Draisaitl a Andres Athanasiou skóroval za Oilers. mal 17 šetrení na 21 snímkach pre Oilers. Edmonton má kľúčovú hru Pacific Division na ceste stredu proti prvému miestu zlatých rytierov Vegas.
 
Milanov víťaz vyhral o 2:05 nadčasov, keď skóroval hneď pred Smithom.
 
Henrique bol pôvodne pred Smithom s Milanom na krídle, ale hráči rýchlo prehodili miesta. Puk okamžite odišiel do Henrique po krídlach a dal pevnú prihrávku priamo na tyč Milana pre víťaza. Milano, bývalý výber z prvého kola v roku 2014, bol získaný v pondelok v obchode s Columbus Blue Jackets.
 
"Mali sme scénickú hru, ktorá nevyšla, ale my sme tam išli s vnútornosťou," povedala Milano, ktorý mal v tejto sezóne päť gólov v 46 zápasoch s Blue Jackets. „Henrique mi povedal, aby som sa vyhol a dal mi dobrú prihrávku. Jednoducho som to poklepal. “
 
Kačice zvíťazili prvýkrát od 16. februára a doma vyhrávali prvýkrát od 29. januára, čím ukončili šmykľavku v piatich budovách vo vlastnej budove.
 
Oilers stratili tri zo svojich posledných štyroch zápasov (1-1-2), keď bojujú o umiestnenie play-off.
 
"Nie sme v pozícii, kde by sme sa mali hádať (body)," uviedol hlavný tréner Oilers Dave Tippett. "Mali by sme platiť dobre a získavať body, to je frustrujúca časť."
 
Milano dal do hry Ducks 1: 0 vedenie 5:46, keď prinútil obrat v zóne Oilers a tlačil puk smerom k bránke. Bol schopný prenasledovať ho a strčil ho na ľavú stranu siete okolo Smitha.
 
"Je zrejmé, že vidíš jeho rýchlosť a šikovnosť a môže to byť aj tvorcom rozdielov, takže bolo príjemné, keby si to vstúpil do zostavy," uviedol Henrique o svojom novom spoluhráčovi. "Bolo skvelé, keď som videl, ako sa dostal na bodovaciu listinu (skoro) a pravdepodobne tam odniesli niektoré nervy."
 
Deslauriers upravil na 2-0 v 13:12 úvodného obdobia, keď skóroval tesne pred bránu Oilers po perfektnej prihrávke z ľavého rohu. Bola to štvrtá sezóna Deslauriers.
 
Oilers nedosiahli svoj prvý gól až do bodu 9:09 druhej tretiny, keď Athanasiou pred Enckom pred bránkou Ducksovho prihrávku prehodil. McDavid získal sekundárnu asistenciu pri bránke, Ennis 15. Athanasiou bol získaný v pondelok v obchode s Detroit Red Wings.
 
Draisaitl zviazal skóre 2 na 4:23 tretej tretiny, keď vystrelil strelu z pravého kruhu z prihrávky. Bol to 37. cieľ sezóny. Bol to tiež 55. gól hry O power v sezóne, keď si Draisaitl získal 40 bodov.
 
Henrique dal Ducksovi krátke vedenie 3-2 v 12:33 tretieho obdobia, keď odobral prihrávku v slote, urobil pár ťahov a puk minul Smitha za jeho 24. sezónu. Spoločnosť Heinen získala v pondelok v obchode od Boston Bruins.
 
Okrem Milana a Heinena debutovali s tímom ďalšie tri kačice po nedávnom záplave alebo výmene: ľavicové krídlo a obrancovia a.
 
"Všetci títo chlapci, ktorí prichádzajú, som si istý, že to bol pre nich vzrušujúci deň, ale nikdy neviete, čo dostanete, keď zapojíte päť mužov do zostavy," uviedol hlavný tréner Ducks Dallas Eakins. "Je zrejmé, že Sonny prichádza a boduje skoro určite dobre pre svoju dôveru, to je isté."
 
Oilers ju priviazali o 3-3 menej ako o tri minúty neskôr, keď Athanasiou skóroval 11. miesto v sezóne a najprv s Oilers mimo prihrávku od Ennisa. Okrem Athanasiou, Ennis a obranca debutovali pre Oilers.
 
"Myslím, že to (samozrejme) nebol dosť dobrý štart," uviedol McDavid, ktorý skončil tromi asistenciami a dvoma ranami. „Len sme neboli pripravení ísť. Pár nových tvárí v zostave ... Nie som si istý, čo to bolo.
 
POZNÁMKY: Oilers winger bol škrabanec s zranením členku, ku ktorému došlo v nedeľnom víťazstve nad Los Angeles Kings. Yamamoto, bývalý návrh prvého kola v roku 2017, má deväť gólov a 12 asistencií v 21 hrách. Edmonton sa stiahol z Bakersfieldu v AHL. ... Ducks urobil niekoľko krokov mimo úvahy za play-off prenasledovania ich AHL pridruženej spoločnosti San Diego. Ľavé krídlo, pravé krídlo, centrum Sam Steele a Djoos boli preradení a okamžite sa stiahli späť do kačíc, aby sa stali oprávnenými na play-off AHL. Pravé krídlo