Váš nákupný košík je prázdny!

Kings oznamujú Trenta Yawneyho ako asistenta trénera

21/06/2019 0
Ako sa očakávalo od prvého oznámenia o prijatí Todda McLellana, Los Angeles Kings oficiálne najali Trenta Yawneyho ako asistenta trénera.
 
McLellan a Yawney sa navzájom veľmi dobre poznajú, siahajú do ich hracích dní vo WHL. Yawney strávil poslednú sezónu pracovať pod McLellan s Edmonton Oilers, so zameraním na ich obranu a trestné zabitie. Predtým obsadil rovnakú pozíciu s Anaheim Ducks (2014-18) a San Jose Sharks (2008-11). Medzi stints s tímami v Kalifornii, Yawney strávil svoj čas v AHL, dávať čas s oboma Syracuse Crunch a Norfolk Admirals ako hlavný tréner.
 
Yawney mal počas svojej kariéry rôzny úspech pri vytváraní súdržnej obrannej jednotky. Napríklad Edmonton Oilers mal v minulej sezóne jednu z najhorších trestov v lige - boli na 30. mieste s úspešnosťou 74,8% - a povolili 271 gólov, ktoré boli v lige viazané na šieste miesto. Ale bol to problém s Yawney a McLellan ako tréneri, alebo to bol problém s personálom, ktorý Oilers položili na ľad?
 
Jeho úspech bol zmiešaný aj s kačicami, ktorí sa v posledných rokoch bránili v obrane a na trestnom vražde. Ale bol tiež za lavičkou pre Anaheim počas sezóny 2015-16, keď mali najlepší trestný trest v lige (87,2%) a dovolili najmenej gólov (188). Kým čísla mierne skĺzli v budúcej sezóne (84,7% na trestný čin, 197 gólov proti), kačice boli stále medzi lídrami v týchto kategóriách.
 
Yawney je tiež známy svojou prácou s mladšími obrancami počas jeho času na Ducks, vrátane Josh Mansona, Brandona Montoura, Cam Fowlera a Hampusa Lindholma. Možno je to práve tam, kde Yawneyho vplyv môže byť pociťovaný najviac pre Kráľov, pretože sa snažia integrovať mladších hráčov na svoju modrú líniu.
 
Bude jediným doplnkom trénerov Kings, pričom Marco Sturm zostane vo svojej úlohe za lavičkou.