Váš nákupný košík je prázdny!

BRUINS CHCETE PREDSTAVIŤ CHARA SPÄŤ ĎALŠIE SEZÓNY, ALE BY MALI?

18/10/2017 0
V tej dobe bola Chara 38-ročná obranca, ktorá po prvýkrát v kariére zmeškala značný čas z dôvodu zranenia. Ukazoval sa, že došlo k spomaleniu, jeho útočná produkcia sa ponorila, jeho ľadová doba zostala a napriek tomu, že jedna sezóna bola vyradená z druhého kola v hlasovaní Norris Trophy, konsenzus spočíval v tom, že Charaova hra sa dostatočne znížila, aby to mohlo byť čas hovoriť o odchode do dôchodku.
Bola to spravodlivá konverzácia. Nie veľa obrancov hrá, alebo účinne hrať, že neskoro do svojej kariéry. Chara mala okolo 1,200 zápasov a mnoho z nich prišiel v rokoch, keď bol jedným z najväčších kôl ligy, o čom svedčí skutočnosť, že jeho priemerná doba ľadu bola takmer 26 minút za hru počas celej 11-ročnej sezóny, ktorá sa skončila v roku 2014. Chara mal dobrú úlohu, tak sa zmienil o jeho odchode do dôchodku Dresy Boston Bruins na hokej, keď sa preklial na 40 rokov.
 
Napriek tomu sme tu, viac ako o dva a pol roka neskôr, a zdá sa, že Chara je čas, na ktorom bude mať na mysli "B".
 
V súčasnosti Chara hrá v záverečnej sezóne mierne zadlžujúcu sedemročnú zmluvu o výške 45 miliónov dolárov, ktorú podpísal s Bostonom v októbri 2010. Niektorí verili, že posledný rok paktu môže znamenať 40-ročný, ktorý skončí 41 rokov pred koncom 2017-18 kampane, by mohol korčuľovať v jeho poslednej sezóne. Ale namiesto toho všetky znaky poukazujú na to, že ho Bruins prináša späť.
 
Pred začiatkom tejto sezóny bol Don Sweeney požiadaný o možnosť vrátiť Charu späť, ku ktorému Bruins GM odpovedal, že on a Chara mali nejaké diskusie o tom, že v meste za roky 2017-18 udržiava obranu. A keď povedal, že neexistuje žiadny časový rozvrh - čo znamená, že dohoda by mohla prísť budúci týždeň, budúci mesiac alebo budúce leto - Sweeney povedal, že nemá žiadne otázky o schopnosti Chary prispieť do tímu. Zdá sa, že to je ešte skoro v rannej sezóne, keďže športovec Elliotte Friedman o víkendu informoval, že Sweeney sa na tieto pripomienky zdržal a dodal, že nemá v úmysle presunúť Charu a že plánuje opätovne podpísať kapitána Bruinsa. A naozaj úprimne povedané, prečo by sa nesnažil udržať "veľké Z"?
 
Zatiaľ čo Chara stráca krok alebo sa všeobecne zhoršuje, nie je to tak, akoby prešiel z defenzému, ktorý bojoval s Norrisom Trophy, na zdravé škrabance počas niekoľkých rokov. Samozrejme, Chara je nepravdepodobné, že pridá druhého Norrisa do svojho trofejného prípadu, ale pokiaľ ide o pomoc Bruinsovej blueline, ide ešte o veľa. V 155 zápasoch v posledných dvoch sezónach získal 19 gólov a 66 bodov, 43. najviac medzi všetkými obrancami a stále hrá v Bostone zmysluplné minúty, aj keď je o niečo menej na zápas.