Váš nákupný košík je prázdny!

Anaheim Ducks umiestni Patricka Eavesa na výnimky

20/02/2019 0
Štyria hráči dostali výnimku. Patrick Eaves z Anaheim Ducks a Micheal Haley z Florida Panthers sú na pravidelných výnimkách, zatiaľ čo brankár Thomas McCollum a Michael Leighton podpísali zmluvu NHL na zvyšok sezóny a boli požiadaní, aby sa dostali do procesu. McCollumová obojsmerná dohoda s Nashville Predators ho bude vidieť, že získa zisk na úrovni NHL na úrovni NHL ($ 100K v AHL) počas zvyšku sezóny, zatiaľ čo Leightonova zmluva s Vancouverom Canucksom bude mať rovnaký plat NHL.
 
Eaves je snáď najviac prekvapivý zo skupiny, vzhľadom na vzrušenie nad jeho príchod do Anaheimu na konci sezóny 2016-17. Veteráni vpred našli perfektnú fit s kačkami a strelili 11 gólov po úseku pre nich a skončili s kariérou až 32 bodov v sezóne. Bohužiaľ, minulú sezónu došlo k katastrofálnemu zvratu, keď bol Eavesovi diagnostikovaný syndróm Guillain-Barre a hrali len dve hry pre kačice. Tento rok bol poškodený zranením po zranení, čo viedlo len k siedmim hrám 34-ročného krídla.
 
S ďalšou sezónou zostávajúcou na jeho trojročnej zmluve vo výške 9,45 miliónov dolárov bude ťažké, aby každý tím odôvodnil nárok na Eavesa, ktorý tento rok nemá žiadny bod. S tým na mysli, využitie výnimky dá Ducks šancu presunúť ho tam a späť, ak je to potrebné.
 
Vancouver bol pripútaný na brankársku pomoc, pretože obchodoval s Andersom Nilssonom a Mike McKenna prepadol a Leighton urobil dosť, aby si zaslúžil NHL. 37-ročný netminder má .912 percentuálny podiel na štyroch hrách s Utica Comets a bude pravdepodobne slúžiť ako pohotovostné poistenie pre Canucks po úseku.